#PlankChallenge

To już 6 urodziny Calisthenics Academy!

calisthenics-academy-logo-kopiaDokładnie dzisiaj Calisthenics Academy obchodzi swoje 6 urodziny! Sam jestem w szoku, że tyle czasu już minęło… To właśnie z tej okazji przygotowałem dla Was coś specjalnego! Ostatnio, kiedy razem z jednym z naszych weteranów Mikołajem Lech wspominaliśmy początki CA, wróciliśmy pamięcią do pewnego wyzwania, które kiedyś cieszyło się sporą popularnością i ułatwiało wszystkim klubowiczom osiąganie swoich własnych celów treningowych.To właśnie dlatego postanowiłem ponownie wystartować z wyzwaniem, które tym razem przyjmie formę #PlankChallenge!

#PlankChallenge! Co to za wyzwanie?

Wyzwanie to pozwoli Tobie:

 • wygrywać z własnymi słabościami
 • osiągać lepsze rezultaty treningowe
 • zwiększyć kontrolę nad własnym ciałem
 • wzmocnić mięśnie brzucha
 • poprawić sylwetkę i zbudować #kaloryfer
 • zobaczyć, że 15 min. na trening znajdzie się zawsze!

Wyzwanie polega na wykonywaniu określonej sekwencji ćwiczeń, w określonym czasie, z określonymi przerwami przez najbliższe 60 dni! Poziom trudności wyzwania zwiększa się z upływem czasu, dlatego każdy, bez względu na staż treningowy, może się go podjąć!

Jak to się mówi „w kupie siła!”, więc zachęcam Cię do dołączenia do zamkniętej grupy Calisthenics Academy na Facebook’u i wykorzystania jej moc do wspólnego motywowania się przez cały czas trwania wyzwania. Niech każdego dnia osoba, która jako pierwsza wykona wyzwanie wstawi post w naszej grupie na Facebook’u, pod którym każdy z nas doda swój komentarz, potwierdzając jednocześnie wykonanie zadania. Przykładowy post:

Post: #PlankChallenge Dzień 1 – 04.10.2018
Komentarz: zrobione!

Przygotowaliśmy specjalne upominki!

Dla osób, które konsekwentnie będą podejmowały wyzwanie przez całe 60 dni, czyli dla osób które każdego dnia się zameldują oraz nagrają i wyślą filmik z wykonywania swojego pierwszego i ostatniego dnia wyzwania na info@calisthenicsacademy.pl czekają upominki od Calisthenics Academy! Wierzę, że podejmiesz wyzwanie!

Sekwencja ćwiczeń w #PlankChallenge

Zgodnie z nazwą wyzwania to właśnie „plank’a”, czyli podpór przodem na przedramionach, opanujesz do perfekcji, co z kolei da Tobie – oprócz większej stabilizacji ciała i kaloryfera – wspaniałą bazę wyjściową do Twoich kolejnych celów treningowych! Sekwencja ćwiczeń to:

 1. podpór przodem na przedramionach
 2. podpór bokiem na lewym przedramieniu
 3. podpór bokiem na prawym przedramieniu
 4. … przodem z uniesioną lewą ręką i prawą nogą
 5. … przodem z uniesioną prawą ręką i lewą nogą
 • Każdą pozycję trzymaj przez czas pokazany w tabeli.
 • Wymienione 5 ćwiczeń stanowią jedną serię.
 • Pomiędzy ćwiczeniami nie ma żadnej przerwy.
 • Po serii następuje 1 minuta przerwy.
 • PAMIĘTAJ! Nie chodzi o to, żeby daną pozycję po prostu sobie trzymać… Chodzi o świadome, maksymalne napięcie wszystkich mięśni naszego ciała! To jest cel!

Zanim zaczniesz… zwiększ swoją wiedzę!

Najlepiej będzie jeśli przeczytasz moje dwa artykuły, które są ściśle powiązane z tym tematem:

To siła naszego charakteru decyduje o naszych osiągnięciach

Na przestrzeni lat w naszym życiu zmienia się naprawdę wiele. Zmieniają się nasze cele, możliwości, narzędzia, środowisko. Jednak pewne kwestie pozostają moim zdaniem uniwersalne jeśli chcemy coś osiągnąć. Jeśli chcemy się czegoś nauczyć, coś opanować, stworzyć. Aby dotrzeć tam, gdzie chcemy musimy wygrać i to przede wszystkim sami ze sobą, bo pamiętajcie „swoim największym przeciwnikiem zawsze będziesz Ty sam”. Ja osobiście wierzę, że sport jak mało co pozwala nam kształtować ten najważniejszy rodzaj siły – siłę charakteru. A wygrać pozwala nam właśnie siła naszego charakteru i wartości takie jak:

 •  WIARA we własne możliwości
 •  DYSCYPLINA w działaniu
 •  CIĘŻKA PRACA każdego dnia
 •  WYTRWAŁOŚĆ w dążeniu do celu
 •  CIERPLIWOŚĆ w oczekiwaniu na efekty

Wierzę, że #PlankChallenge będzie dla Ciebie pierwszym krokiem do najtrudniejszego zwycięstwa, zwycięstwa nad samym sobą! Powodzenia!

plankchallenge