+48 533 338 227
info@calisthenicsacademy.pl
Sklep Treningi online

M.F-0058Jeszcze niedawno niewiele osób w Polsce słyszało o kalistenice. Jednak na przestrzeni ostatnich kilku lat sporo się zmieniło, a w samej Bydgoszczy, zwłaszcza wśród młodych mieszkańców miasta i okolic, trudno znaleźć kogoś, kto nie słyszałby o Calisthenics Academy.

Od 2012 roku zajmujemy się prowadzeniem treningów grupowych z wykorzystaniem masy własnego ciała, czyli wykonujemy takie ćwiczenia jak np. pompki, brzuszki, podciągnięcia czy przysiady, które z czasem mogą pomóc nam opanować takie elementy jak stanie na rękach czy ludzka flaga. Jesteśmy jednym z pierwszych zorganizowanych klubów propagujących kalistenikę / street workout w całej Polsce.

 

M.F.0003-Od 2014 roku jesteśmy członkami międzynarodowej federacji „World Street Workout and Calisthenics Federation” i jako jedyni w Polsce jesteśmy organizatorami eliminacji do Pucharu Świata w Street Workout, które 27 lipca 2019 roku w Bydgoszczy zorganizowaliśmy już po raz czwarty, razem z naszym partnerem Oponeo.pl.

 

jordan moskwaJednym z założycieli Calisthenics Academy jest Jordan Ogorzelski – miłośnik sportu, który dzięki temu łączy swoją pasję z pracą. Swoją przygodę ze sportem rozpoczął w wieku 8 lat od treningów boksu, które kontynuował przez 11 lat. Pomysł na kalistenikę natomiast pojawił się można powiedzieć przez przypadek w 2012 roku i kilka tygodni po tym powstało Calisthenics Academy. Kilka lat później, będąc zawodnikiem, Jordan zajął 5 miejsce w Super Finale Pucharu Świata w Moskwie w 2015 roku!

“Nie przestajemy się bawić, ponieważ jesteśmy starzy. Starzejemy się ponieważ przestajemy się bawić.”